IKO Spanish Open 2024

IKO Spanish Open 2024


Świetny występ naszej kadry w Barcelonie!

 

Hola karateka!

 

6 kwietnia OKKK brał udział w dwóch turniejach. Młodzi adepci karate konkurowali na turnieju w Węgorzewie, podczas gdy kadra zawodnicza próbowała swoich sił na międzynarodowym turnieju IKO Spanish Open, odbywającym się w słonecznej Barcelonie.

 

Hiszpański turniej był jednym z kontrolnych startów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w maju, dlatego też wielu utytułowanych zawodników. Oprócz możliwości przetarcia przed ME turniej miał być uhonorowaniem kariery  hiszpańskiego zawodnika – Alejandro Navarro. Hiszpan jest „żywą legendą” karate  - od 2008 wielokrotnie stawał na podium mistrzostw Europy i Świata. Jednak głównym celem naszych zawodników był jak najlepszy występ na tatami.

 

W Barcelonie reprezentowali nas:

 

Nela Paszkowska, Antoni Harpak, Malwina Otremba, Nadia Załuska, Zuzanna Dąbkowska i Aleksandra Wieczorek

 

Konkurencja kata w każdej kategorii wiekowej była bardzo mocno obsadzona. Do tury finałowej przechodziły tylko 4 osoby. Do finału przeszedł Antoni Harpak, który po wykonaniu Gekisai sono San zajął bardzo dobre drugie miejsce.

 

Konkurencja kumite miała równie trudnych przeciwników. Tu prym wiodły nasze dziewczyny, które po wielu trudnych walkach wywalczyły srebrne medale:

 

Nela Paszkowska -40kg (10-11 lat), Malwina Otremba -50kg (14-15 lat) i Nadia Załuska +60 kg (14-15 lat).

 

Pieczę nad zawodnikami sprawowały sensei Ola i sensei Magda. Wielkie podziękowania dla całej kadry trenerskiej za przygotowanie zawodników oraz rodzicom i opiekunom za pomoc oraz wsparcie na zawodach. 

Udział w turnieju hiszpańskim był współfinansowany ze środków budżetu miasta Olsztyn (zadanie publiczne: Karate- droga do rozwoju sportowego).

 Zdjęcia z wyjazdu znajdziecie tu --> KLIK
Udostępnij