37. Wagowe Mistrzostwa Europy Warna 2024

37. Wagowe Mistrzostwa Europy Warna 2024

Nasi zawodnicy wracają z 4 medalami z Mistrzostw Europy!

37. Wagowe Mistrzostwa Europy IKO, odbywające się w Bułgarii w Warnie w dniach 18-19 maja 2024 okazały się dla naszego klubu bardzo owocne. W zawodach udział wzięło ponad 700 zawodników z 20 krajów Europy. Pośród nich znalazło się 8 zawodników z Olsztyna.

W konkurencji KATA Mistrzynią Europy została Nela Paszkowska w kategorii kadetek 10-11 lat. Już w pierwszej turze Nela po wykonaniu układu Pinan sono 1 znalazła się na pozycji liderki, a w turze finałowej jej wykonanie Pinan sono 2 tylko potwierdziło jej wysoką formę i utrzymała 1 miejsce. Brąz wywalczyła Zuzanna Dąbkowska w kategorii juniorek 16-17 lat. Zuzia wykonała w pierwszej turze układ Bassai, natomiast w finałowej - Kanku. Poza strefą medalową, ale po bardzo dobrych występach znaleźli się: Anna Dowgun (5 miejsce) i Antoni Harpak (8 miejsce).

W konkurencji KUMITE, startowało 7 naszych zawodników, spośród których 2 osoby weszły na podium! Zawodnicy OKKK powtórzyli wynik z kata, zdobywając kolejny złoty i brązowy medal. Mistrzem Europy został Natan Jurcewicz w kategorii kadetów 10-11 lat do 40 kg, wygrywając w pięknym stylu 4 walki a ostatnią walkę zakończył efektowną nożną techniką obrotową. Brąz wywalczyła Anna Dowgun w kategorii kadetek 10-11 lat do 35 kg, wygrywając w ładnym stylu dwie walki, natomiast trzecią przegrała z utytułowaną ubiegłoroczną Mistrzynią Europy z Austrii.  Poza strefą medalową, do której niewiele brakowało, znaleźli się: Malwina Otremba, Antoni Harpak, Oliwia Szwarc, Nadia Załuska, Nela Paszkowska.

Ogromne brawa dla wszystkich zawodników OKKK. Maty bułgarskie zobaczyły prawdziwego ducha walki zawodników z Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate. Podziękowania dla kadry trenerskiej przygotowującej zawodników do mistrzostw oraz dla rodziców za współpracę i wsparcie zawodników. Grupą opiekowali się Sensei: Mirosław Zwoliński, Aleksandra Wieczorek i Magdalena Rogowska.

Galeria

Udział w Mistrzostwach Europy był współfinansowany ze środków budżetu miasta Olsztyn
(zadanie publiczne: Karate droga do rozwoju sportowego).


Udostępnij